Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Wesołego Alleluja!

Z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Świąt Wielkanocnych życzę wszystkim mieszkańcom wiele radości spokoju i nadziei na ten nadchodzący czas.

Miru ùbetkù I nodzeje na czas Jastrow! Niech smùtk I trwòzlewòta czasu ùkrzizowanio nie przesłonio redoscë łaskow płenącech ze Zmartwechwstanio I cobe me rozmiele trwac prze Jezesu cierpiacym a wierzec ze jidze kòle nas do najich Emaùs po cechù, wiedno. Noserdeczniészé zeczbe na Jastre skłôdo
         Szełtes Gienek Walkusz

 

Sprzątanie Dobrzewina

W dniu 13 kwietnia od godziny 10tej z wielką ochotą i zaangażowaniem przystąpiliśmy do sprzątania świata. Pomimo słonecznej pogody było zimno i wietrznie. Worki (70 sztuk 120-litrowych) otrzymaliśmy z Urzędu Gminy Szemud. Prawie wszystkie zostały zużyte podczas tego sprzątania. Główny nacisk położyliśmy na sprzątnięcie ulicy Wejherowskiej, gdzie z racji bardzo dużego ruchu samochodów, śmieci było bardzo dużo. Zwieźliśmy na plac przy ulicy Strażackiej kilkanaście zużytych opon od małych do bardzo dużych rozmiarów. W głowę zachodzę jak one do nas trafiły... Mieszkańcy zbierali śmieci także w pobliżu swoich domów. Gdy część sprzątających oczyszczała pobocza ulic, inni przy pomocy swoich aut zwozili wystawione worki w centralne miejsce zbiórki. Cieszy zaangażowanie mieszkańców, że tak odpowiedzialnie przystąpili do tej akcji. Planowaliśmy rozpalić na zakończenie sprzątania ognisko i upiec kiełbaski ale ze względu na pogodę przełożyliśmy tę atrakcję na czas, gdy będzie cieplej. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego że nasze otoczenie stało się czystsze . Dziękuję zarówno dorosłym jak i tym najmłodszym. Od Wójta otrzymaliśmy kamizelki odblaskowe i trochę słodyczy. Referat ochrony środowiska dołączył dla każdego dzieciaka okazjonalną smycz do kluczy. Jeszcze raz wszystkim dziękuję.

Sołtys E.Walkusz

Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz